Rekonstrukce bytu - Olomouc

Rekonstrukce bytu, případně bytového jádra, je vždy hodně nákladnou záležitostí. Aby peníze, které se do takové rekonstrukce investují, nebyly zbytečně vyhozené, přenechejte tyto důležité a náročné práce odborníkům.

Rekonstrukce bytu – Olomouc

Rozhodli jste se podstoupit celkovou rekonstrukci Vašeho bytu, zrekonstruovat bytové jádro nebo provést jiné stavební práce, ale nevíte kde začít, jaký materiál a kde ho sehnat a vůbec s čím vším při těchto pracích počítat? Je nejvyšší čas oslovit profesionální firmu.

Pokud jste z Olomouce nebo jejího okolí, můžeme Vám doporučit firmu pana Pavla Přidala, která provádí kompletní rekonstrukce bytu, bytových jader nebo nabízí jiné zednické práce. Při práci tato profesionální firma využívá svých bohatých zkušeností a velmi si zakládá na kvalitě.

Firmu Pana Pavla Přidala můžete kontaktovat telefonicky na čísle +420 607 968 022 nebo cestou emailu pridal10@seznam.cz.

Nyní si pojďme říct něco více o rekonstrukcích bytů a bytových jader.

Přestavba panelákového bytu

Mnoho lidí bydlí v současné době v panelákových bytech. Přesto, že tyto byty neodpovídají častokrát požadavkům lidí, co nadělají, když chtějí bydlet a k pořízení si rodinného domu nemají tolik možností, kterých by bylo k jeho pořízení potřeba. Navíc pořízení bytu ve větším městě není v současné době opravdu levnou záležitostí, a proto se mnoho lidí právě s panelákovým bytem spokojí. Už se ale těžko spokojuje s místem, které má k dispozici a proto často uvažuje právě o rekonstrukci, která by mu jeho bydlení co nejvíce zpříjemnila a hlavně také rozšířila. I když si to mnoho lidí nemyslí, i s panelákovým bydlením se dají dělat hotové zázraky. Své o tom ví samozřejmě profesionální firma, který se na rekonstrukce bytů zaměřuje.

Navíc, i kdybyste byli spokojení, přesto všechno starší panelákové byty, které vesměs všechny do jednoho byli postaveny před dvaceti až třiceti lety, přímo volají po úpravách a rekonstrukcích. Pokud na takové úpravy nemáte finanční prostředky, alespoň zvažte menší změny, které takovému bytu také stoprocentně prospějí. Hodně udělá změna materiálu, ale také i reorganizace prostorů. Život, ale také možnosti lidí, se mění a těmto změnám je potřeba přizpůsobit i své bydlení a zvýšit nároku na jeho kvalitu.

Jak začít s rekonstrukcí bytu?

Asi každý, kdo se rozhodne pro rekonstrukci panelákového bytu, má na mysli rekonstrukci umakartové koupelny, ale může ho také trápit nevhodně řešená kuchyň, nebo nedostatečné množství odkládacích prostorů, nevyhovující podlahová krytina a mnoho dalších věcí, které by se teď, s odstupem času, daly zcela jistě vyřešit lépe a účelněji. Mnoho lidí by se možná již dáno pustilo do postupné rekonstrukce panelákového bytu, ale nevědí, jak na to a kde vlastně vůbec s pracemi začít. Není se čemu divit. Člověk, který není stavebník a nemá tedy se stavebními pracemi zkušenosti, asi těžko bude vědět, jak vyměnit umakartové jádro, jak postavit nebo naopak odstranit příčky v bytě atd. Přitom je to tak snadné – oslovit firmu, která Vám veškeré požadované práce provede. Dříve, než se do renovace bytu pustíte, je potřeba si ujasnit několik základních otázek, kdy už u těchto je potřeba se radit s odborníky a to nejen o jejich stránce technické, ale také estetické.

Kdy využít pomoci odborníka?

Na odborníka se obraťte raději vždy, pokud se chystáte na větší stavební úpravy, které zasáhnou svým rozsahem i do stavební konstrukce bytu. Právě pro tyto práce je potřeba statické posouzení. Na statické posouzení mnoho lidí často zapomíná a pouští se do práce, přičemž se riskuji opravdu vážné stavební problémy. I když některé stěny vypadají v bytě jako pouhopouhé příčky, můžou přitom v panelákových konstrukcích být staticky důležité a to už i z toho důvodu, že jednotlivé prvky panelového domu jsou navzájem provázány a tvoří tak jeden statický celek.

Velmi praktické se jeví i využití pomoci architekta. Právě architekt Vám pomůže vytvořit v bytě logické vztahy jednotlivých prostorů, celkově zharmonizovat obytný prostor a vytvořit jedinečný design. Architekt je zpravidla takový člověk, který Vás bezpečně provede celkovou rekonstrukcí Vašeho bytu od prvotního nápadu zahájit rekonstrukci, až po konečný výsledek. Mějte na paměti, že každý větší zásah do panelového bytu je nutné ohlásit stavebnímu úřadu. Jestliže samotnou rekonstrukcí zasáhnete i do nosných konstrukcí, bude potřeba k rekonstrukci i stavební povolení.

Jakým směrem rekonstrukce bytu povede?

Jestliže jste se rozhodli pro kompletní rekonstrukci Vašeho bytu, měli byste prvně celý byt projít a pořádně si veškeré myšlenky ohledně rekonstrukce utřepat. Začněte ve vstupní hale. Právě vstupní hala nebo chodba představuje první kontakt člověka s bytem. Je to prostor, který uvidí každý, kdo u Vás zazvoní u dveří a vy mu otevřete. A nemusíte ho přitom ani pouštět dovnitř. Každý, kdo k Vám zavítá, si na základě prvního pohledu může udělat jasnou představu o celém bytě a hlavě o lidech, kteří v tomto bytě bydlí. Z praktického hlediska je vždy nutný při vstupu do bytu prostor, kde se svlečete a odložíte kabát, vyzujete se a obujete a kam boty uložíte. Jestliže je Vaše předsíň příliš malá, nedávaje do ní za každou cenu šatní skříň. Tuto můžete nahradit i pěkným věšákem, nebo botníkem na boty, které právě nosíte. Boty, které jsou určené až pro jiné roční období, můžete mít schované např. ve sklepě.  Možností, jak rozšířit další místnosti bytu, např. kuchyně nebo obývacího pokoje, je připojit k nim vstupní prostor.

Rekonstrukce bytového jádra

Rozhodli jste se zahájit přestavbu původního bytového jádra? Měli byste vědět, že rekonstrukci bytového jádra je důležité nejdříve oznámit majiteli bytu, který Vám musí Váš počin odsouhlasit a také tuto rekonstrukci oznámit na stavebním úřadu. Původní umakartová jádra ve své době už svůj úkol určitě splnily. Tenkrát šlo o velmi rychlé, levné a efektivní řešení. V dnešní době se však už používá jiný materiál, jiné postupy a proto není důvod s rekonstrukcí bytového jádra otálet.

Demontáž stávající konstrukce bytového jádra zabere stavební firmě opravdu krátký čas, zpravidla pár hodin. Pokud se rozhodnete se do této práce pustit sami, prosím. Ovšem odpojení instalací, které demontáží konstrukce, následuje, přenechejte vždy odborníkům. Pozornost je nutné věnovat zpravidla všem svislým rozvodům. Tyto rozvody musí zůstat zachovány funkční a dostatečně zakotvené. Pokud realizujete novou koupelnu, určitě při práci nehnete s polohou stoupačky, na kterou je vázáno umístění záchodové mísy. Vzdálenost této mísy od stoupačky je ohraničené z důvodu nutnosti dodržení potřebných spád odpadního potrubí.

V cestě radikálnějších přesunů dispozic bytu doslova překážejí nosné panely. Pokud by došlo k narušení nosných prvků, jsou ohrožena i další patra. Co se však rekonstrukce panelákové koupelny týče, tato představuje tolik technických záležitostí, že je vždy nutné rekonstrukci koupelny přenechat profesionálovi, kteří již mají s rekonstrukcemi koupelen bohaté zkušenosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8239 (extra-sluzby.cz#59)


Přidat komentář