Sádrokartonové práce- Ústí nad Orlicí

Se sádrokartonem je možné rychlým a čistým způsobem změnit vzhled Vašeho domova. Sádrokarton je vhodný jak pro nové stavební, tak rekonstrukční, modernizační práce. Zvolte si profesionální firmu, která pracuje s kvalitními sádrokartonovými deskami.

Sádrokartonové práce - Ústí nad Orlicí

Rychlé a současně flexibilní řešení přináší sádrokarton, ať už v podobě desek, příček, podhledů. Sádrokarton je moderním nadčasovým a spolehlivým materiálem. Podle toho, jaké úpravy, rekonstrukce budete chtít, je možné sádrokarton upravit přesně do požadovaného rozměru, tvaru Vám na míru. Jeho pevnost, odolnost a současně lehkost ho předurčuje k obložení stěn, obložení stropů, tvorbě sádrokartonových polic, příček, ale i dalších konstrukcí.

Přednosti sádrokartonu

Již jsme zmínili, že sádrokarton, jako stavební materiál je pevný, odolný, lehký, kdy nezatěžuje konstrukci. Sádrokarton je však také velmi lehce opravitelný. Jistě Vás potěší i informace, že sádrokarton vyniká svojí dlouhou životností. Kromě uvedeného se sádrokarton může pochlubit výbornými zvukově i tepelně izolačními vlastnostmi. V neposlední řadě pak stěna ze sádrokartonu je zcela hladká, rovná, kdy nevykazuje žádné nerovnosti od štuků, ani rýhy. Sádrokarton je ideálním materiálem pro zbudování stropních podhledů, kdy chcete současně vést elektrické rozvody, instalovat osvětlení.

Tepelná a zvuková pohoda díky sádrokartonu

V dnešní době jen málokdo neřeší, jak ušetřit provozní náklady spojené s domácností. Jednou z nezanedbatelných nákladových položek je výdaj za teplo. Od podzimního až do jarního období si přitápíme, či topíme. A pokud nechceme doma, či v kanceláři nosit řadu vrstev oblečení, či se smířit s tím, že nám je chladno, nebo smířit s tím, že vždy s ročním vyúčtováním nám klesne brada, pak můžeme přistoupit k různým preventivním krokům. Tímto krokem může být právě sádrokarton, který Vám nabídne tepelnou i zvukovou pohodu. Investice do sádrokartonu se Vám rozhodně vyplatí. O tom se ostatně budete moci přesvědčit sami, a to již při příštím vyúčtování za teplo. A co se týká zvukové pohody, pak budete do menší míry slyšet projíždějící auta, štěkání psů, alarmy aut, objektů apod. Váš spánek tak nebude muset být přerušován, či předčasně zkrácen.

Vlastnosti sádrokartonu

Proč zvolit sádrokarton například při rekonstrukci bytového jádra, koupelny, kuchyně? Pojďme se podívat na vlastnosti, které jsou typické pro kvalitní sádrokarton. K neoddiskutovatelným vlastnostem sádrokartonu patří pevnost, lehkost, dobrá opracovatelnost, nehořlavost, propustnost vodní páry, izolace vůči hluku, izolace vůči úniku tepla. Se sádrokartonem jde práce pěkně rychle od ruky, čímž se tento fakt odrazí i na konečné ceně, kterou firmě zaplatíte. Pokud byste totiž dali přednost například klasickým cihlám, pak musíte počítat, že firmě bude práce trvat o poznání delší dobu, což s sebou samozřejmě nese i vyšší finanční zátěž.

Možnost následného upravení sádrokartonu po montáži

Jakmile je sádrokarton odborně namontován, je možné ho dál upravovat. Sádrokarton si rozumí, jak s výmalbou, tak vytapetováním, obložením. Ať už tedy sádrokarton využijete pro jakýkoli prostor, včetně půdy, můžete pak stěnu, strop, ale i podlahu libovolně upravit.

Využití sádrokartonu

Dostáváme se k využití sádrokartonu v praxi. Sádrokarton nabízí vskutku široké využití. Pokud bychom shrnuli již řečené, tak na sádrokarton můžete vsadit, budete-li chtít budovat či rekonstruovat bytové jádro, stropní podhled, akustický podhled. Sádrokarton se často využívá k předělu jednotlivých místností, ale také k obkládání, zateplování stropů. V neposlední řadě je pak sádrokarton vhodný jako podklad pro plovoucí podlahu.

Sádrokartonové desky

S kvalitními sádrokartonovými deskami se dá doslova kouzlit, a to v jakémkoli prostoru. Sádrokartonové desky se pak volí podle místnosti, prostoru, kde je chcete použít. Jiné sádrokartonové desky jsou vhodné do místnosti, kde je vlhkost, jiné, kde je zvýšené riziko případného vzniku požáru apod.

Možnosti sádrokartonových desek

V případě sádrokartonových desek se můžete setkat například s rozdělením na běžné a impregnované sádrokartonové desky. Běžné sádrokartonové desky se využívají především v suchém prostředí, kam spadá byt, kancelář, a to bez zvýšených požadavků například na protipožární odolnost. Oproti tomu impregnované sádrokartonové desky se využívají do místností, kde je zvýšená vlhkost. Sem patří především koupelna, jídelna aj. Na trhu se pak setkáte také se speciálními protipožárními sádrokartonovými deskami, které je dobré volit do prostoru, který vyžaduje požární odolnost objektu. Tyto sádrokartonové desky se mohou pochlubit vysokou odolností vůči prohoření. Také protipožární sádrokartonové desky mohou být impregnované, které spojují splnění požadavků na vlhkost a současně požární odolnost. V neposlední řadě najdete na trhu protihlukové sádrokartonové desky, které můžete zvolit do prostoru, kde chcete snížit míru hlučnosti proudící z vnějšku. A pokud byste uvažovali nad ohýbanými konstrukcemi příček, klenbami apod., pak se Vám budou hodit tzv. ohýbatelné sádrokartonové desky. Ty jsou vskutku efektivní, kdy snižují pracnost a vytváří jedinečný estetický vjem díky svým možnostem.

Uplatnění sádrokartonových desek

Již z výše uvedeného je tak zřejmé, že řekne-li se sádrokartonová deska, pak Vám profesionální firma nenabídne pouze jeden typ, druh. Pokud by se tak náhodou stalo, pak je na místě rychle vycouvat. Bylo by celkem pravděpodobné, že před Vámi nestojí zrovna zkušená firma, či Vám nabízí univerzální řešení, které však nemusí v plné míře splnit Vaše očekávání. Profesionální firma Vám doporučí nejvhodnější typ sádrokartonové desky a současně nabídne desky od renomovaných výrobců. U takové firmy si pak můžete být jisti, že své práci rozumí, a jde ji především o spokojenost zákazníka. Firma Vám poskytne nejen záruku na odvedenou práci, ale také na dodaný materiál. Nenechte se tedy případně odbýt tím, že Vám bude nabídnuta běžná sádrokartonová deska.

Sádrokartonové příčky

Sádrokartonem můžete skutečně efektivně nahradit klasické zděné stěny, ať by se jednalo o stěny kancelářského prostou, bytu, domu. Sádrokartonové příčky splňují jak estetické, tak stavební parametry, kdy hovoříme o nenosných dělících konstrukcích, které oddělí jednotlivé prostory v objektu. Dutinu sádrokartonových příček si můžete nechat vyložit tepelnou izolací, kdy hned získáte tzv. 2 v 1. Po provedené montáži, povrchové úpravě stěny, získáte příjemný i vkusný interiér, který splní Vaše estetické, praktické požadavky.

Sádrokartonové podhledy

I v případě způsobu osvětlení můžeme zaznamenat nejednu změnu. Hovoříme-li o moderním způsobu osvětlení, pak se nabízí tzv. zapuštěné osvětlení ve stropu. Konkrétní místnost je osvětlená, a nijak nenarušena visícím světlem. A právě pro zapuštěné osvětlení je sádrokarton velmi vhodnou volbou. Pod stropem, jako takovým je pak možné vést veškeré rozvody, či vzduchotechniku. Veškeré kabely budou skryty Vašemu zraku, kdy budou ukryté v sádrokartonovém podhledu. Vy spatříte jen čisté, hladké linie se zabudovaným osvětlením.

Možnosti sádrokartonových podhledů

Současně Vám pak sádrokartonový podhled nabídne míru odhlučnění, tepelné izolace. Pokud tedy například bydlíte v bytě, kdy nad Vámi jsou řekněme hlučnější sousedi, pak Vám sádrokartonové pohledy nabídnou hned dvojí službu. Chození, či dupání dětských nožek, či upadnutí židle, předmětu aj., již nebude natolik hlučné, pokud se rozhodnete pro sádrokartonové podhledy. Pokud byste se chtěli těšit z většího tepelného komfortu, pak si můžete nechat dutiny sádrokartonu vyplnit minerální izolací. Se sádrokartonovými podhledy již nebudete muset činit žádné ústupky, kompromisy. Sádrokartonové podhledy se přizpůsobí Vašim požadavkům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8257 (extra-sluzby.cz#233)


Přidat komentář