Stavební práce a rekonstrukce - Ústí n. Labem

Pokud bychom nesledovali televizi, nebrouzdali po internetu, nečetli noviny a časopisy, nestřetávali se s jinými lidmi, pak by nám možná vyhovovalo stávající bydlení. Sami bychom se však ochuzovali o nové možnosti, technologie a materiály.

Ostatně, bez výše uvedeného bychom snad ani nemohli fungovat. A kromě toho, proč se bránit novým věcem a příležitostem, které nám přinesou výhody.

Bydlení v panelovém domě

Vrátíme-li se k bydlení, pak to, s čím jste byli spokojeni, vyhovovalo Vám, nebo prostě nebyla jiná volba, může být pro současnou dobu pasé a naprosto nevyhovující. Dokonce i Vaše zdraví může být ohroženo, či již podlomeno, a to v případě původního bytového jádra z umakartu.

Rozhlédneme-li se kolem sebe, pak snad nenajdeme město, ve kterém by nebyl alespoň jeden panelový dům. Nebudeme se zabývat odpůrci panelových a rodinných domů. Panelové domy nejsou pro celou řadu z nás „výhrou“. Ne každý si však může dovolit bydlení v rodinném domě. Ostatně, co je na panelových bytech tak zásadně špatné? Že by nedostatečná zvuková těsnost? Pozor, u novostaveb z cihel, které tak trochu také připomínají panelové domy, je zvukotěsnost mnohdy ještě horší. Takže v čem jsou panelové domy špatné?

Podíváme-li se obrazně do původního panelového bytu, ve kterém nedošlo k žádným změnám, pak je zde v prvé řadě koupelna, respektive umakartové jádro. Umakartového jádra se můžete díky novým možnostem a materiálům, nadobro zbavit. Takový zásah však vyžaduje nemalé znalosti a zkušenosti. Na rekonstrukci bytového jádra však nemusíte být sami. Obrátit se můžete na některou z profesionálních firem.

Stavební a zednické práce

Rekonstrukce bytového jádra, nebo bytu, se jen těžko obejde bez stavebních a zednických prací. Ať už budete mít zájem o vybudování stropních podhledů, dělících příček, změnu dispozičního řešení koupelny a kuchyně, využijte zkušeností a odbornosti profesionálů, pokud tedy zrovna nejste sami specialisty ve stavebních a zednických pracích. Jak pod stavebními, tak pod zednickými pracemi se ukrývá celá řada dílčích činností. Zedník bývá bezpochyby spojován s cihlami a omítkou. Ovšem kromě vyzdění nosných stěn, příček a nahození omítky, zastoupí zedník i další činnosti. Podíváme-li se například na rekonstrukci bytového jádra, pak zde najdeme ve velké míře právě činnost zedníka.

Zednické práce spojené s rekonstrukcí bytového jádra

Stavební firma se postará o demontáž a odpojení umyvadla, vany, sprchového koutu, toalety, dřezu, kuchyňských spotřebičů a linky. Následně dojde na demoliční práce a odvezení vzniklého odpadu a sutě. Jakmile je prostor „čistý“, nastupuje zedník. Ten podle vypracovaného návrhu začne s vybudováním nového jádra. Zvoleným materiálem mohou být například cihly, nebo tolik poptávaný sádrokarton. Tímto ovšem práce zedníka nekončí. Jeho odborných služeb využijete ve spojitosti s rekonstrukcí bytového jádra, s položením dlažby, s obložením stěn a vany a samozřejmě s omítnutím. Z uvedeného je zřejmé, že zručný a znalý zedník zastane práci hned několika řemeslníků.

Rekonstrukce bytů

Je celkem logické, že mezi majiteli panelových bytů stoupá poptávka po rekonstrukci bytů. Uplynul již totiž nějaký ten rok od chvíle, kdy byly panelové domy postavené. A jak čas plyne, tak u materiálů i zařízeních dochází k postupné ztrátě funkčnosti a celkové trvanlivosti. A kromě toho, to co bylo standardem před třiceti, čtyřiceti lety, je v současnosti již nemoderní.

Někdo pak volí razantní změnu bytu, v podobě kompletní rekonstrukce. Jiný se zase rozhodne pro postupné vylepšování bydlení. Ono, taková rekonstrukce není levnou záležitostí. Je však možné využít naspořených peněz ze stavebního spoření, případně si vzít spotřebitelský úvěr apod. A že je škoda vynaložit nemalou sumu na rekonstrukci? Jak se to vezme. Rekonstrukcí totiž výrazně zvýšíte komfort bydlení. Budete se mnohem lépe cítit v modernizovaném bytě. V neposlední řadě díky rekonstrukci zvýšíte tržní hodnotu bytu. Za zrekonstruovaný byt budete moci očekávat mnohem vyšší nabídku, než za byt v původním stavu.

Co vše je možné změnit v bytě, rozhodnete-li se pro rekonstrukci bytu? Rekonstrukční práce se mohou týkat výměny podlahových krytin – výměny oken – výměny interiérových a vstupních dveří a zárubní – výměny otopných těles – nového kabátu bytového jádra.

Rekonstrukce bytového jádra

Z výše uvedených rekonstrukčních prací vypíchneme rekonstrukci bytového jádra. A to především z důvodu, že se jedná o velmi poptávanou práci u specializovaných firem. Oproti tomu ostatní výše jmenované práce je možné uskutečnit dodatečně, až třeba zbudou peníze z rekonstrukce.

U financí se na chvíli zastavíme. Nejspíš většina z nás řekne, že financí nazbyt není nikdy. Ovšem i z mála se dá provést rekonstrukce bytového jádra. Není výjimkou, že se někteří majitelé panelových bytů rozhodnout pro částečnou rekonstrukci. Ta spočívá v obložení stávajícího umakartového jádra, a to obkladačkami nebo jiným vhodným materiálem. Již takto zmodernizovaná koupelna získá útulnějšího rázu. A netřeba říkat, že i z finančního hlediska, je částečná rekonstrukce menší zátěží pro finanční rozpočet.

Pokud však na rekonstrukci nespěcháte, tak je přeci jen lepší si ještě nějakou dobu šetřit, abyste mohli Vašemu bytu dopřát kompletní rekonstrukci bytového jádra. Tento typ rekonstrukce změní vzhled koupelny, toalety, kuchyně častokráte k nepoznání. A to díky tomu, že při rekonstrukci dojde k demolici stávajícího umakartového jádra. Pak je možné pracovat s prostorem, jako by byl nepopsaným listem papíru. V** panelových bytech** jsou také častokráte komory, které například slouží jako odkladiště nepotřebných věcí. Podle dispozičního řešení bytu, je možné komoru zbavit své původní role a použít ji také pro část koupelny, či kuchyně.

Při rekonstrukčních prací je třeba pamatovat na pár důležitých „detailů“. Jedním z nich je vypracování návrhu nového vzhledu bytu. Dalším je pak nezbytné vyřízení stavebního povolení. Jak s odborným návrhem, tak stavebním povolením, Vám může pomoci samotná firma, kterou oslovíte ve věci rekonstrukce. Při výběru firmy se také informujte, zda Vám stavební materiál, nové vybavení a zařizovací předměty (obkladačky, dlažbu, umyvadlo, sprchový kout, vanu aj.) doveze, či bude zapotřebí, abyste si daní zařídili sami.

I podle těchto parametrů můžete volit, které z firem dáte přednost. Stoupá totiž poptávka po rekonstrukčních pracích, a tím i stoupá počet stavebních firem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8253 (extra-sluzby.cz#142)


Přidat komentář