Zednické práce - Uničov, Rýmařov

Každý majitel nemovitosti se čas od času musí pustit do zednických prací, a jelikož víme, že se jedná o práce velmi složité, měli bychom na jejich provedení povolat odbornou firmu.

Každý majitel nemovitosti potřebuje čas od času někoho, kdo by dokázal vykonat některé ze zednických prací, kterých je kolem nemovitosti vždy více než dost. A kdy nejčastěji potřebujeme zedníky? No především tehdy, když se rozhodneme pro rekonstrukci.

Zednické práce

K provádění zednických prací je nutno povolat zkušené zedníky s praxí, neboť právě zde jsou nutné zkušenosti. Takový zedník toho musí mnoho umět, neboť provádí daleko více řemesel, než jen zedničinu. Zedníci musí umět mimo jiné také omítky, obklady, dlažby, sádrokartony atd. Zednické práce vypadají na první pohled velmi jednoduše, avšak podíváme-li se na tohle řemeslo z blízka, zjistíme, že se jedná o naprostý opak. Zednické práce vyžadují mnohé znalosti, neboť je zde nutné dodržovat správné technologické postupy, bez nichž by nebyla výsledná práce kvalitní. A kde, že jsou zednické práce nejvíce potřeba? Je to především při výstavbě či při rekonstrukcích domů, bytů a bytových jader.

Rekonstrukce bytů

V jistých etapách našeho života přichází chvíle, kdy se rozhodneme pro rekonstrukci bytu, ve kterém žijeme či do kterého jsme se přistěhovali. Ptáte se, proč? Odpověď je snadná. Každý z nás se postupem času mění a tak jak se mění naše osobnost, mění se také naše nároky na komfort bydlení. Abychom mohli domov nazývat domovem, je důležité, se v něm dobře cítit a mít jej upraven přesně podle svých představ. A právě s tím nám pomůže kvalitně provedená rekonstrukce. Pokud si na rekonstrukci najmeme odbornou firmu, měli bychom přemýšlet o tzv. rekonstrukci na klíč, které mnohé odborné firmy nabízí. Jestliže se pro rekonstrukci na klíč rozhodneme, je potřeba předem s danou firmou probrat, co vše je zahrnuto v ceně a poté doplnit všechny podrobnosti do smlouvy o dílo. Smlouva je nutná vždy, i v případě, že Vám rekonstrukci provádí firma, kterou již znáte. Ptáte se proč? Jak říká klasik, pořádek dělá přátele.

Co rekonstrukci předchází?

Ještě před tím, než se k provedení rekonstrukce pustíme, měli bychom mít v ruce odborný projekt, který nám vypracuje projektant. Celý projekt musí být vypracován přesně tak, jak si my sami přejeme a proto je velmi důležité, abychom s projektantem vše podrobně konzultovali. Měli bychom myslet na to, že vše, co je v projektu zaneseno, bude také vytvořeno. Jakmile máme projekt zhotoven, je na čase vybrat odbornou firmu, s kterou budeme celý projekt konzultovat. Konzultace nad projektem je vhodná zejména proto, abychom předešli případným neshodám a nepříjemným situacím.

Rekonstrukce bytových jader

Rekonstrukce bytových jader je velmi podobná rekonstrukci bytu. Měli bychom si totiž uvědomit, že jakmile se rozhodneme pro rekonstrukci bytového jádra, budeme rekonstruovat nejen koupelnu, ale také kuchyni. Proto je důležité, nechat si vypracovat projekt jak na koupelnu, tak i na kuchyň. Nemáme-li ještě jasno v tom, jakou podobu by měla koupelna či kuchyň mít, je vhodné navštívit koupelnové studio nebo si nechat vypracovat návrh kuchyně v obchodě s nábytkem. Zde je také samozřejmě možné, oslovit truhláře, který nám vyhotoví kuchyň na míru, která bude přesně podle našich představ. Rozhodneme-li se pro kuchyň na míru, je potřeba tuto skutečnost sdělit projektantovi, který této kuchyni přizpůsobí také celý projekt.

Co vše je v rekonstrukcích na klíč zahrnuto

Rekonstruovat se dá vše. Chystáme-li se na rekonstrukci celého bytu, měli bychom se připravit opravdu na vše. Hlavní věcí, kterou je nutno řešit, jsou celkové dispozice bytu a následně také rozvody elektřiny a ostatních inženýrských sítí. Poté, co máme v této otázce jasno, je nutno pohlížet na položení vhodné podlahy a vyřešíme vytápění. Jakmile máme vyřešeno vytápění a podlahy je na čase estetická úprava zdí. Zapomenout nesmíme rovněž na novou kuchyň a koupelnu s toaletou, což je zřejmě nejdůležitější částí celé rekonstrukce. Poté, co je vše hotovo, nastoupí úklidová firma a připraví vše k nastěhování nábytku apod.  No, a když již máme vše uklizeno, může nastoupit odborník na zařizování nábytkem, což je bytový architekt a ten dodělá zbytek. Poté, co bytový architekt skončí, přijdete domů, firma Vám předá klíče a Vy můžete bydlet v novém rekonstruovaném bytě.

Jak nejlépe vybrat odbornou firmu?

Hlavním problémem nekvalitní rekonstrukce je především, špatně zvolená firma. Jak si tedy odbornou firmu správně vybrat? Ještě před tím, než si firmu vybereme, bychom si o ní měli něco zjistit. Je velmi důležité, aby námi vybraná firma měla kvalitní reference, bez nichž bychom si nemohli být jisti, zda je firma skutečně tak odbornou, za jakou se vydává. Nemáme-li nikoho známého, kdo by nám firmu doporučil, je nejlepší způsob výběru internet, na kterém si můžeme prohlédnout nejen již zmiňované reference, ale také jiné důležité informace. Je však třeba podotknout, že je nejlepším způsobem vyhledání firmy, když Vám ji doporučí někdo ze známých, kteří mají s danou firmou příznivé zkušenosti.

Jaké problémy je potřeba při rekonstrukcích řešit?

Při jakékoli rekonstrukci nesmíme opomenout stavební povolení, které vydává příslušný stavební úřad a je potřeba jej mít vždy, když zasahujeme do nosných zdí, což je při rekonstrukci téměř vždy. Další věcí, na kterou také musíme myslet, je odvoz stavebních sutin, kterou je nutno odvézt na příslušnou skládku. Mnoho z nás si myslí, že je možno sutiny odvézt kamkoli, avšak tato úvaha je naprosto mylná a velmi bychom se divili, kdybychom dostali pokutu. V případě, že si necháme rekonstrukci bytu či bytového jádra provést odbornou firmou, je důležité zajistit si stavební dozor, který dohlédne na to, aby bylo provedeno vše přesně tak, jak je zaneseno v projektu. Některé firmy si zajišťují stavební dozor samy a to v případě, že nám provádí celou rekonstrukci tzv. na klíč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8251 (extra-sluzby.cz#118)


Přidat komentář