Školení a kurzy kadeřnictví

Kadeřnictví je oborem, který je velmi atraktivní. Je spousta lidí, které toto povolání láká, ovšem pak se při volbě studia rozhodnou pro něco jiného. Pak se ale k tomu vrátí. A to právě prostřednictvím kurzů.

Tento typ vzdělávání byl vždy žádaným, ovšem ne každému se vždy povedlo na něj dostat. Bylo to nejčastěji ze dvou příčin. Pokud měl žák dobré známky, tak jej rodiče nechtěli dát na učení, což kadeřnické odvětví má. A pak, když na tzv. učňák známky byly, tak zase nebylo vždy jednoduché se na tento obor dostat, protože kadeřnické vzdělání je mezi učňovskými obory spíše elitní. Řemeslo má ovšem zlaté dno a v dnešní době zejména. Není výjimkou, že kadeřníci mají velmi preferované služby, což jim zajistí i velmi dobré výdělky. Podívejme se proto na kurzy blíže.

Jaké jsou kadeřnické kurzy?

V kadeřnickém kurzu se dozvíte vše potřebné k tomu, abyste mohli vykonávat** profesi kadeřníka**. Samozřejmostí je zde naučení se stříhání. Školitelé vás provedou technikou střihů, ukáží vám typy střihů a také jak dosáhnout konkrétního vzhledu, který si zákazník vybere z obrázku. V další fázi tu pak máme práci s barvami nebo třeba trvalou. Zde je nutné myslet zejména na kvalitu vlasů. Běžné domácí produkty jsou přímo namíchané, ovšem kadeřník může vytvořit barvu i sám, musí to ale umět. Pak se nabízí fundovanost ohledně péče. To je práce s různými regeneračními prvky a také musíte vědět, na jaký typ vlasů co aplikovat. Neopomenutelné je dnes i zhotovení účesu. Jistě víte, že i když vám kadeřník vlasy jenom vyfouká, tak účes drží tvar lépe, než když si to uděláte doma.

Proč navštívit kadeřnický kurz?

Pokud se pro absolvování kurzu rozhodnete, tak se nabízí, že se chcete tomuto oboru věnovat profesně. Jsou ale i tací, kteří to mají jen pro osobní uplatnění. Dnes si lidé, zejména tedy ženy, běžně doma barví vlasy, což s sebou ale přináší i určitá rizika. Pokud nedáte vlasům ochrannou péči, tak postupně se jejich kvalita zhoršuje a je pak pracné dávat je do pořádku. Proto si někteří lidé doplní vzdělání jen proto, aby o svoji hřívu mohli pečovat.

Jinak je ale** kadeřnický kurz** potřebný k tomu, abyste měli znalosti a vzdělání v oboru, když se mu budete chtít věnovat a také potřebujete osvědčení, jelikož kadeřnické služby nelze provádět jen tak.

Chcete navštívit kadeřnický kurz? Pak počítejte s tím, že doba trvání je tak čtvrt až půl roku. Často se to odvíjí dle vzdělání, jestli už máte jen rekvalifikaci nebo se učíte nově. V kadeřnickém kurzu se naučíte správné manipulaci s vlasy, abyste svým budoucím zákazníkům poskytli kvalitní péči a vyvarovali se chyb, což je u vlasů velmi podstatné. Následně si projdete zkouškami, abyste měli osvědčení, že jste školení v oboru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8267 (extra-sluzby.cz#14)


Diskuze a zkušenosti

Yevhenija Moskalova | 12.01.2013 14:00
Re: Školení a kurzy kadeřnictví Dobry den chcy Vas zeptat jsem z Pardubic máte kurzy kadernictvi v blizkosti?A kolik to stoji?Dekuji

Yevhenija | 28.05.2013 00:47
Re: Školení a kurzy kadeřnictví Dobry den chcy Vas zeptat jsem z Pardubic máte kurzy kadernictvi v blizkosti?A kolik to stoji?Dekuji


Přidat komentář