Na poetické vlně s kapelou Café Industrial

Na toho, kdo ji zná, působí jako magnet, přinášející oázu klidu. Ten, kdo ji nezná, pozná, a to díky prvnímu oficiálnímu albu s názvem Ostrovy. Řeč je o ostravské hudební skupině Café Industrial.

Že je Vám název Café Industrial povědomý? Možná jste si vzpomněli na již dávno zaniklou vítkovickou kavárnu, po níž nese skupina své pojmenování. V kavárně už Vám sice doušek lahodného kofeinového moku nenalijí, ale zato my Vám teď můžeme nabídnout pořádný lok dobré hudby. Jak jinak než prostřednictvím** hudební skupiny Café Industrial**.

Skupina Café Industrial působí na hudební scéně už nějaký ten pátek, konkrétně od roku 2002. Za tu dobu si našla cestu k nejednomu lidskému uchu. Ucho je však pouze vstupní branou do jádra všeho dění - do mysli. V té rozehrávají tóny hudební skupiny Café Industrial hebkou symfonii klidu a uvolnění. Jsou obranou proti neduhům, které na nás denně útočí. Zaklapávají dvířka negativním myšlenkám a ukazují jim, že nejsou zvány. Směs jazzu, folku a ambientu působí na člověka až meditativním rázem s léčivými účinky.

Členové kapely Café Industrial

Frontmanem skupiny Café industrial, jejím zpěvákem a textařem, je** František Kuča**. Ten vytváří spolu s mikrofonem v ruce doslova poezii. Dokazuje nám, že čas je jen pouhá veličina. Dalšími členy kapely jsou Veronika Vlčková (příčná flétna), Marcela Kučová (soprán a tenor saxofon), Ondřej Pyš (baskytara) a Viktor Dořičák (bicí). V lednu 2011 bylo vydáno jejich** debutové album s názvem Ostrovy** v hudební produkci Petra Bindera. Dvanáct písní, které album obsahuje, se line v klidném tónu, a pouze ten, kdo se do nich skutečně vnoří, se může stát jejich součástí.

Vystoupení kapely Café Industrial

Café Industrial není na** hudební scéně** žádným nováčkem. Za dobu svého působení vystupovali například s kapelou Buty nebo s Ivou Bittovou. Také reprezentovali Ostravu v rámci kandidatury na Evropské hlavní město kultury 2015. Pokud jste v létě byli návštěvníky festivalu** Colours Of Ostrava**, měli jste rovněž možnost si zde kapelu poslechnout. Jejich živé koncerty jsou skutečným kulturním zážitkem.

Toužíte-li plout na poetické vlně, naloďte se na palubu právě skupiny Café Industrial.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8270 (extra-sluzby.cz#21)


Přidat komentář