Truhlářské práce Havlíčkův Brod a okolí

K provádění truhlářských prací je nutno mnoha odborných znalostí a také praxe a materiálového vybavení, které je pro truhlařinu podmínkou. Najít opravdu zkušeného truhláře, který je schopen vyrobit nám nábytek přesně podle nás není jednoduchá záležitost.

Nábytek je všude kolem nás. Někomu postačí nábytek z obchodu, jiní si potrpí na nábytek, který je vyroben na zakázku. K tomu, abychom si mohli nábytek nechat na zakázku vyrobit, musíme v první řadě najít schopného truhláře, kterému bychom tuto práci svěřili.

Truhlářství a truhlářské práce Havlíčkův Brod

Vznik truhlářství je uváděn do starého Egypta, což dokazuje, že se jedná o řemeslo staré, které se postupem času dovedlo k dokonalosti. Více se truhlářství rozšířilo až ve středověku, kdy si lidé začali více pořizovat nábytek. Jedno se však od vzniku po dnešní dobu u truhlářství nemění a tím základní truhlářské náčiní, kterým je dláto, pila a hoblík.

S jakými materiály truhláři pracují

Práce truhlářů je velmi složitou záležitostí a jako taková vyžaduje znalost mnohých technologických postupů a zejména také znalosti různých druhů materiálů, se kterými pracují. A které materiály to jsou? Klasicky pracují truhláři s masivem, avšak necháme-li si nábytek z tohoto materiálu vyrobit, musíme počítat s tím, že se jedná o nábytek těžký a dosti finančně nákladný. Masiv však není jediným materiálem, neboť truhláři pracují také s novými hmotami, jako laminátové desky či jiné druhy desek a kování. Necháme-li si nábytek vyrobit z některého nového druhu materiálu, budeme překvapeni tím, jak je lehký a levný. Obavy z levnějších materiálů nejsou vůbec na místě, neboť i s levnějšími materiály pracují truhláři velmi odborně a kvalitně.

Kuchyně na míru

Kuchyně je místem, kde se celá rodiny setkává a to především proto, že se zde nachází jedna z věcí, která nás všechny spojuje a tím je jídlo. A jelikož k životu potřebujeme jídlo, potřebujeme k němu také kuchyni na míru. Nejdůležitějším na celé kuchyni je, pečlivé plánování. Při plánování je důležité dbát nejen na to, aby byla kuchyň krásná, ale především na praktickou stránku celé věci, přičemž je důležitá také útulnost kuchyně. Necháme-li si tedy zhotovit kuchyň na míru, měli bychom truhláři sdělit, co vše od ní očekáváme a jak by měla vypadat. Profesionální truhlář si přeměří místnost, do které kuchyň navrhuje a poté nám vypracuje odborný plán a zajistí vše potřebné, jako jsou instalatérské práce, pokládka podlah, rozvody elektřiny či drobné stavební úpravy. Co se týče materiálů, tak těmi jsou při výrobě kuchyní na míru dýha, lamino či masiv. Velké oblibě se dnes těší moderní kuchyně v lesklém provedení či v provedení nerez. Po praktické stránce se velmi rozšířil také drátěný program, který nalezneme téměř v každé moderní kuchyni.

Výroba schodišť

Necháváme-li si vyrobit schody na míru, měli bychom oslovit truhláře, který má s výrobou schodišť na míru již značné zkušenosti. Pouze tak si můžeme být jisti, že bude schopen vyrobit schody, které budou nejen moderní a dokonalé ale také praktické. Na schodech je rovněž velmi důležitý design, který by měl odpovídat místu, do kterého budou vyrobené schody zasazeny. Základem k výrobě dokonalého schodiště je odborný návrh a dokonale přesné zpracování. Samozřejmostí je také perfektní materiál, který zcela odpovídá druhu schodiště a předpokládanému způsobu používání. Před tím, než si schodiště necháme vůbec navrhnout, měli bychom mít jasno v tom, o jaký druh schodiště se bude jednat. Na výběr tak máme točité schody a schodiště, svorníková schodiště, přímá schodiště, atypická schodiště a je nutno myslet také na to, jaké bude mít dané schodiště zábradlí. Pokud si nejsme jisti správností svého výběru, měli bychom oslovit truhláře, který nám vhodný druh schodiště jistě rád doporučí.

Výroba dveří na míru

Vstupní dveře jsou ve své podstatě první věcí, která nás na domě a hlavně bytě zaujme nejdříve. Proto bychom měli vstupní dveře vybírat velmi pečlivě. Na co bychom měli dbát při výběru vstupních dveří především? Nejdůležitější na výběru vstupních dveří je, kvalita materiálů, preciznost provedení a splnění všech nutných norem, které jsou pro vstupní dveře již dány. Necháváme-li si dveře vyrábět na míru, je především nutno, aby dokonale doplnily interiér a také, aby byly zhotoveny z opravdu kvalitních materiálů.

Proč si nechat nábytek vyrobit u truhláře?

Pro mnohé z nás je zhotovení nábytku na míru přímo u truhláře jediným možným řešením. Ptáte se proč? Odpověď je snadná. Mnozí z nás jsou nuceni zařizovat nábytkem prostory, do kterých nelze zakoupit typický kus nábytku, který se prodává v různých obchodních domech. Je tomu tak zejména v případě, že zařizujeme půdní vestavby, které v sobě ukrývají spousty šikmých prostor, do kterých lze sice umístit nábytek, avšak pouze v případě, že se jedná o nábytek, který je zhotoven na míru.

Jaké jsou výhody nábytku na míru?

Nábytek na míru pro nás ukrývá spoustu výhod. Hlavní výhodou je pro mnohé z nás především možnost, nechat si vyrobit nábytek, který si navrhneme sami. V tomto případě předáme truhláři nákres a ten nám podle něj zhotoví nábytek, který jsme si vysnili. Velmi důležitou záležitostí je pro nás možnost výběru materiálu. Zkušený truhlář nám navrhne vhodné materiály, které se na námi žádaný kus nábytku hodí, a my si z nich vybereme přesně ten, který nám bude vyhovovat nejvíce.

Jak vybírat nábytek v obchodě?

Nechceme-li čekat na to, až nám truhlář vyrobí nábytek na míru, můžeme si jej zakoupit v obchodě. Pokud se již k tomuto kroku odhodláme, měli bychom vybírat opravdu pečlivě, abychom poté nebyli zklamaní. A co nás může při nákupu nábytku v obchodě zklamat? Z velké části se jedná o nekvalitní materiály či nedokonalé provedení. Chceme-li si tedy vybrat dobře, je vhodné při nákupu jakéhokoli kusu nábytku oslovit také prodavače a poptat se na vše, co nás zajímá. Neměli bychom podcenit zejména důkladnou prohlídku již zmiňovaného provedení a použitých materiálů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8279 (extra-sluzby.cz#97)


Přidat komentář