Truhlářství - České Budějovice a okolí

Již se vám také stalo, že jste hledali vhodný nábytek do určitého místa a nikde nenašli? Řešením je nechat si vyrobit nábytek na míru. Výhodou je, že do návrhu můžete promítnout své představy a navíc to bude originální kus.

O kvalitního truhláře je vždycky boj. Obvykle jsou truhlářské firmy velmi vytížené a dodávka vaší zakázky může trvat i několik týdnů. Někdy je to i z důvodu čekání na dodávku materiálu, který je třeba objednat speciálně pro výrobu vašeho nábytku. Počkat si ale rozhodně stojí za to. V prodejnách typového či sektorového nábytku nikdy nenajdete originálnější kousek než ten, který si necháte vyrobit na míru, dle vašich představ a z materiálů, který koresponduje s ostatním vybavením bytu.

Kuchyňská linka na míru

Nejčastějším požadavkem na výrobu nábytku na míru či na zakázku je kuchyňská linka. Aby také ne. Kuchyně bývá často centrem dění v celé domácnosti. Moderním trendem je spojení kuchyně s obývacím prostorem. Proto se dnes kuchař či kuchařka nemusí bát, že mu při přípravě pokrmů, která může být opravdu dlouhá, i několikahodinová, unikne dění či hovor doma s členy rodiny nebo s návštěvou. Aby bylo vaření v kuchyni komfortní, musí být kuchyňská linka zařízena účelně a s rozumem. Spotřebiče by měly být rozmístěny tak, aby jejich používání bylo jednoduché a rychlé, abyste se v kuchyni zbytečně nenaběhali a neotáčeli sem a zpátky. Umístění spotřebičů musí být také v souladu co nejnižší spotřeby energií. Například lednička nesmí stát vedle elektrické trouby či vařiče. Trouba by zase neměla zahřívat potraviny, které máte uschovány v sousední skříňce či ve spíži. A spotřebičů, které v kuchyni běžně používáte, je opravdu hodně. Vezměte si, že určitě potřebujete zabudovat vestavnou troubu, vestavnou varnou desku, mikrovlnnou troubu, myčku, chladničku a další drobnější elektrospotřebiče. Dále je třeba dbát na správnou výšku kuchyňské desky, dřezu, vařiče a také zavěšených horních skříněk.

Zkrátka, při navrhování kuchyně se musí přemýšlet o každém kusu nábytku, ze kterého se linka bude skládat, stejně jako o umístění spotřebičů, aby byly zabudovány či postaveny v ideální výšce pro kuchaře. Perfektní kuchyňskou linku si nesestavíte z jednotlivých kusů, které nabízejí supermarkety. Zvláště, pokud je váš prostor vyhrazený pro linku členitý, nebo například ve tvaru do písmene „L“ apod. Prostě se vám nepodaří dokonale využít daný prostor. Výroba kuchyňské linky na míru toto všechno vyřeší. Linka padne vaší kuchyni jako ulitá, truhlář přesně prostor vyměří a vypracuje návrh, který využije účelně každý centimetr. Navíc, jako zkušený odborník, ohlídá veškeré potřebné nároky.

Truhlářskou firmu je nejlepší vybrat si na základě pozitivních referencí. Domluvte se na lhůtách dodání a můžete se těšit na tvůrčí práci společně s truhlářem. Truhlářská firma by se měla soustředit i na detaily a používat kvalitní materiály. Požadujte vypracování návrhu, výrobu, dopravu i montáž, vaše dodávka tím bude kompletní a užitek i radost z nové kuchyňské linky maximální.

Vestavěné skříně na míru

Ovšem, co je v současné době z truhlářských prací velmi žádané a moderní, jsou vestavěné skříně na míru, a poptávka po nich rozhodně neklesá. Tyto skříně vám ušetří místo a poskytnou úložný prostor pro všechny vaše věci. Můžete si vybrat ze široké nabídky materiálů, vzorů, je zde vysoká variabilita vnitřního uspořádání a rozměrů. Všechno se upravuje dle individuálních potřeb zákazníka. Někteří z vás měli to štěstí, že si mohli dovolit koupit typizovanou skříň, protože jim to rozměry místnosti i dané skříně umožnily. Obvykle ale potřebujete postavit skříň na místo, které vám zbylo po zařízení místnosti jiným nábytkem. Proto nezbývá než obrátit se na truhlářskou firmu.

Vestavěná šatní skříň je velmi praktická a velmi krásná a poslouží v každém bytě. Kdo vlastní rodinný dům a vyšetřil si místo na šatnu, může si nechat vyrobit na zakázku celý šatník, ve kterém si uložíte veškeré vaše věci podle toho, jak si přejete. Proto, při sestavování návrhu vaší skříně, byste měli mít jasno, co všechno a v jakém množství v ní chcete ukládat. Rozmyslete si, kolik by skříň měla mít polic, kolik prostoru potřebujete pro věšení věcí na ramínka. Každý obvykle potřebuje místo, kam věšet dlouhé kabáty, šaty či obleky, pamatujte na to. Vnitřní vybavení skříní dnes může obsahovat zásuvky, vysunovací koše, police, teleskopické tyče i klasické police. Organizéry na kravaty, pásky, šály a drobné doplňky aj. Každá vestavěná skříň je originál, proto je tento nábytek tak krásný a žádaný. Pro výrobu takové skříně oslovte kvalitního truhláře, jakým je například i pan Karel Fechter. V nové vestavěné skříni bude pro vás udržování pořádku radostí a potěšením.

No a kde všude může vestavěná skříň stát? Protože bude vyrobena na míru a dle konkrétních rozměrů daného interiéru, je vhodná kdekoli ji potřebujete mít. Šatní skříň využijete v ložnici, na chodbě i v obývacím pokoji. Své využití bude mít i v dětském pokoji, prostě kdekoli. Zvolíte si barvu nábytku, která bude korespondovat s barvou nábytku, které již v místnosti máte, nabídka dezénů i materiálů je opravdu široká. Vestavěné skříně mohou mít posuvné dveře, nebo klasické otevírání na panty.

Zakázková výroba schodiště

Vysoce specializovanou truhlářskou zakázkou je výroba dřevěného schodiště. Dřevo v bytě nebo domě obytný prostor velmi zútulní, je to příjemný a kvalitní materiál, který navozuje příjemný pocit tepla. Truhlář by měl v návrhu schodiště následovat již daný interiér domu a tomu pak vzhled schodiště přizpůsobit. Nebo již máte vlastní a přesnou představu, jak by mělo vaše schodiště vypadat a teď už jen zbývá vysvětlit ji profesionálnímu truhláři, aby vám ho precizně vyrobil. Schodiště může být zhotoveno v různých provedeních a materiálech. Nejčastěji se používá buk, dub, borovice, ale vyrábí se i z jiných dřevin, doplňuje se kovovými materiály či sklem. Schodiště může být vyrobeno jako samonosné dřevěné schodiště, nebo jako dřevěný obklad betonového schodiště, či obklad kovových konstrukcí. Pro truhláře, který rád přijímá zajímavé výzvy, nebývá problémem ani výroba atypického schodiště.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8278 (extra-sluzby.cz#77)


Přidat komentář