Truhlářství - Jindřichův Hradec a okolí

Nenašli jste pro svůj interiér nábytek, který jste si představovali? Potřebujete vyrobit nábytek či provést jiné truhlářské práce kvalitně a za přijatelnou cenu? Pojďte se podívat, co můžete od truhlářských prací a zakázkové výroby nábytku očekávat.

Truhlářské práce

Jedná se o zhotovování dřevěných pater, pódií, vestavěných skříní, botníků a skříněk, ale třeba i schodišť a kuchyňských linek. Tyto firmy dokáží vyrobit i pergoly, altány a venkovní dětské prolézačky. Mezi truhlářské práce se také řadí úprava a smontování kuchyňských linek, skříní, ložnicí a jiného nábytku. Výrobků, které spadají do truhlářských prací je spousta a záleží jen na tom, jaký máte plán, požadavky na rozměry a také na domluvě s vybranou společností či živnostníkem.

Patra

Patra si nechají vyrobit zejména lidé, kteří nemají dostatek prostoru v bytě či pokoji. Patro vypadá v podstatě jak patrová postel bez spodního lůžka, ovšem jeho horní část se dá zbudovat i jako prostor pro pracovnu a podobně. Záleží jen na tom, kolik prostoru pro patro vymezíte a jak jej necháte sestavit. Dalším důvodem, pro něž se patra nechávají vyrobit, je potřeba dalších úložných prostorů.

Pódia

Pódia mohou mít spousty podob a také způsobů využití. Jednat se může o ty, které si člověk pod tímto pojmem prvotně vybaví, tedy o vytvořený vyšší stupeň podlahy. Dále se pak tvoří jako prostor pro matraci (tedy na spaní), pod nímž jsou velké vysunovací úložné díly. Je široká nabídka jejich využití, kdy nemusí sloužit pouze jako praktická část bydlení, ale také designová.

Schodiště

V případě, že řešíte zbudování nového schodiště ve vaší nemovitosti, jistě jste narazili na spoustu podobných produktů. U spousty společností naleznete nabídku, u níž máte ke každému výrobku přiřazen vzorník barev, případně jiné možnosti výběru. Když však vznesete požadavek na trochu odlišné provedení, nemusí vám být vyhověno a v případě, že ano, pak za neúměrnou částku, kterou si připlatíte za práce navíc. U firem provádějících truhlářské práce tento problém zpravidla neřešíte. Ve chvíli, kdy se začnete domlouvat na provedení, bude vám nabídnut vzorník desítek možných barevných provedení a také, zda chcete výrobek z dřevotřísky či třeba z masivu. Truhlářské společnosti či živnostníci se navíc ve větší míře zabývají detaily, díky čemuž získáte i propracovanější výrobek. Nespornou výhodou je také individuální a osobitý přístup ke každému zákazníkovi.

Vestavěné skříně, botníky a skříňky

Vestavěný nábytek se nemusí nutně vyhledávat jen pro prostory, kde není příliš místa a pro svou praktičnost. Jsou velmi oblíbené vestavné skříně i na velkých plochách, kde zároveň působí designově. Také se čím dál častěji objevují požadavky na výrobu skříní a skříněk, které jsou umístěny v otvorech zdí a mají za účel působit jako významné prvky interiéru. Opět platí velké množství možností, kdy záleží jen na vás, s jakou inspirací a požadavky k truhlářské firmě přijdete. Výhodou je, že vám dokáže zhotovit výrobky i v atypických rozměrech a vám je mohou na místě smontovat, což je velmi příjemné obzvláště u velkých vestavěných skříní apod.

Kuchyně

Truhlářské firmy také vyrábějí kuchyně. Nejen, že vám je dokáží zhotovit na míru v kvalitním provedení, ale také ji zpravidla podle domluvy mohou doplnit i o potřebné spotřebiče. Velkou výhodou těchto společností je, že dokáží vyrobit kuchyň za rozumnou cenu i podle předlohy, jejíž zhotovení by od původní společnosti stálo i statisíce. Můžete požadovat výrobu kuchyně v nejrůznějších barevných a typových provedeních. Zhotovují se jak moderní a nadčasové, tak také ty, které vypadají jak historické apod. Samozřejmostí je doplnění kuchyní o úchytky, výplň dvířek, pracovní desku a spoustu jiných drobností, které jsou nezbytné pro její chod či mohou práci v ní usnadnit.

Zahradní přístřešky a prolézačky

Jedná se například o výrobu zahradních altánů, pergol či dětských prolézaček. Společnosti zaměřené na truhlářské práce tyto výrobky dokáží nejen zhotovit, ale také jim dodat potřebnou povrchovou úpravu, která zamezuje vlhnutí, tlení a jiným problémům, kterým jsou venkovní nábytek a přístřešky vystaveny. Díky vhodné povrchové úpravě se zabrání nejen působení vnějších vlivů, ale také se prodlouží životnost a dobrý vzhled zahradních přístřešků, nábytku či prolézaček.

Zakázková výroba nábytku

Jedná se o zakázkovou výrobu interiérového vybavení na míru. Zhotovení nábytku se provádí zcela na základě požadavků klienta. V případech, kdy zákazník nepřijde s jasnou představou, poskytují mu zpravidla společnosti poradenství. Mohou zpracovat i návrh interiéru a doporučit, jaký typ výrobků je pro vás a účel použití vhodný. Do zakázkové výroby nábytku spadá zhotovení jak nábytku bytového, tak i kancelářského.

Spousta lidí touží po něčem originálním, co nemá každý. Jedinečnost zpravidla nenajdou v nabídce velkých společností prodávajících nábytek, jelikož je výběr omezený a často je možné nabízené zboží najít u spousty svých známých či příbuzných. Pro ty, kteří chtějí mít nábytek přesně na míru a dle svých představ, je zakázková výroba ideální. Truhlářské firmy dokáží zhmotnit téměř všechna přání. Jednat se může o výrobu skříní, postelí, nábytkových sestav, komod, příborníků, konferenčních stolků, jídelních sestav, dětských pokojů, koupelnového nábytku a spoustu dalších. V případech, kdy si nejste zcela jisti, jaký typ interiérového vybavení by pro vaši domácnost či firmu byl vhodný, může vám společnost vypracovat návrh či poskytnout na základě svých zkušeností doporučení. Zároveň lze získat informace o vlastnostech a životnosti jednotlivých materiálů, o jejich kladech a záporech.

Pro kvalitní provedení je také rozhodující zvolení správného materiálu či povrchové úpravy podle využití nábytku. Například u koupelnového nábytku je zapotřebí počítat s vystavení vlhkosti a upravit ho tak, aby se předešlo problémům s vlhnutím, tlením či plísněmi. Své specifické vlastnosti by měl mít i zahradní nábytek, který je často vystavován vnějším vlivům v podobě dešťů, mlhám, či například sněžení a upravuje se tak, aby všem těmto nástrahám odolal a jeho životnost a dobrý vzhled byly co nejdelší.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8277 (extra-sluzby.cz#72)


Přidat komentář