Oční optika - Krnov

Refrakční vady dnes postihují velkou část populace. Po vyšetření očním lékařem si většina z nás hledá kvalitní oční optiku. V Praze máte na výběr z velkého množství očních optik.

Zrak je dálkový analyzátor pomocí, kterého dokážeme vnímat až 80 % informací z okolí. Tento lidský smysl je pro lidi důležitý natolik, že většina z nás chápe ztrátu zraku jako horší, než např. ztrátu sluchu. Díky zraku jsme schopni ze svého okolí získat maximum informací za minimální čas. V současnosti velkou část populace trápí refrakční vady (krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismu). Špatné vidění ať už do blízky nebo dálky, se stává důvodem návštěvy očního lékaře a poté i oční optiky.

Oční optika

V případě, že jste už podstoupili** vyšetření u očního lékaře** a rozhodli jste se pro dioptrické brýle nebo kontaktní čočky, je čas navštívit oční optiku. V oční optice by měli pracovat jen vyškolení profesionálové, kteří vám budou umět pomoci ve výběru a najdou pro vás to nejlepší řešené.

Oční optika v Krnově

Nevíte si rady s výběrem brýlí, či kontaktních čoček? Můžete se obrátit na oční optiku Lubrimex, kterou najdete na adrese: Albrechtická 751/82, Krnov- Pod Bezručovým vrchem. A proč oslovit právě tuto firmu? Jednoduše proto, že nabízí měření zraku, opravy a úpravy brýlí, poradenství, dioptrické brýle, sluneční brýle, multifokální skla, kontaktní čočky a roztoky, dále také příslušenství k brýlím i kontaktním čočkám a mnohé jiné.Svou práci odvádí firma Lubrimex zcela zodpovědně, rychle a největší důraz klade vždy na plnou spokojenost svých zákazníků.

 

Oční optika – dioptrické brýle

V případě** refrakčních vad** se můžete rozhodnout pro používání dioptrických brýlí. V oční optice vám mohou pomoci s výběrem brýlí. V současnosti jsou dioptrické brýle chápány jako velmi zajímavý prvek vzhledu. Ve vybírání máte velké možnosti a to jak ve výběru brýlových skel, tak i brýlových obrouček.

Brýlová skla

Brýlová skla se vyrábí z různých materiálů. Pro výroby skel se používá silikát (sklo), plast nebo polykarbonát. Výhodou silikátových skel je tvrdost a odolnost. Skla polykarbonátová se vyznačují velkou odolností a skla plastová jsou velmi lehká, nerozbitná a odolná proti odření. Plastová brýlová skla jsou také vhodná pro osoby s větším počtem dioptrií. Skla mohou být také opatřena antireflexní vrstvou. Tato vrstva se nachází na zadní straně skel a redukuje odlesky světel. Skla s antireflexní vrstvou oceníte např. při řízení, práci na počítači, v prostředí s umělým osvětlením, při focení nebo natáčení videokamerou.  Další možností jsou také skla samozabarvovací. Tyto skla jsou v místnosti čirá a po přechodu z vnitřního prostředí do venkovního ztmavnou. Samozabarvovací skla mohou ztmavnout až na úroveň klasických slunečních brýlí.

Brýlové obroučky

A právě ve výběru brýlových obrouček si mnozí přijdou na své. Jsou zde doopravdy velké možnosti, co se týká barev a tvarů. Zvolit si můžete velmi nenápadné brýle nebo naopak velmi výstřední. Brýlové obroučky se skládají ze dvou očnic a nosníku. Na výběr máte z několika typů brýlových obrouček. Rozhodnout se můžete např. pro brýlové obroučky s očnicemi. Toto je klasický typ obrouček, který se skládá ze středu a páru stranic. Tyto brýlové obroučky jsou velmi pevné a stálé. Vybrat si můžete také brýlové obroučky jako polokruhy. Výhodou těchto obrouček je nízká hmotnost a nenápadnost. Posledním typem jsou brýlové obroučky bez očnic. Tyto brýlové obroučky se skládají z nosníku a dvou stranic. Oblíbit si tyto obroučky můžete kvůli nízké hmotnosti a nenápadnosti, také vám zde nic neruší zorné pole.

Kontaktní čočka

Oční optika - kontaktní čočky

Další z možností konzervativní korekce refrakčních vad jsou kontaktní čočky. Nošení kontaktních čoček není omezeno věkem, mohou je nosit malé děti i starší osoby. Základní péči o kontaktní čočky by vás vždy měli naučit profesionálové. Musíte umět kontaktní čočky správně nasadit, vyjímat a dodržovat hygienické zásady v péči o ně. Kontaktní čočky jsou vhodné pro všechny refrakční vady (krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus). Na výběr máte z jednodenních, dvoutýdenních a kontaktních čoček na měsíc.

Jednodenní kontaktní čočky

Jednodenní kontaktní čočky jsou velice ohebné, tenké a také dostatečná vlhkost zajistí po celý den pohodlné nošení. Jednodenní kontaktní čočky zajistí ostrý pohled. Po vyjmutí se jednodenní kontaktní čočky vyhodí.

Čtrnáctidenní kontaktní čočky

Tyto čočky mají vysoký obsah vody, který vám zaručí vysokou ochranu. Tyto čočky vám zaručí pohodlí v klimatizovaných prostorách, při celodenní práci na počítači a při sledování televize.

Měsíční kontaktní čočky

I tento typ čoček vám zaručí dostatečnou vlhkost a ochranu. Tento typ čoček poskytuje stejné výhody jako ostatní.

Barevné oční čočky

Když máte rádi experimenty nebo jen chcete změnit barvu vašich očí, můžete také vyzkoušet barevné kontaktní čočky. Tento typ kontaktních čoček si můžete vybrat v různých barvách, k dostání jsou také dioptrické i nedioptrické kontaktní čočky.

Příslušenství ke kontaktním čočkám

Používat kontaktní čočky znamená také obstarat další potřebné věci jako např. roztoky na kontaktní čočky, pouzdra na kontaktní čočky, pinzety, oční kosmetiku a oční kapky. V očních optikách můžete zakoupit vše potřebné a dostanete také rady ke správnému použití.

Aplikace kontaktních čoček

V případě, že jste se rozhodli používat místo dioptrických brýlí kontaktní čočky, musí vám také být sděleny základní informace ohledně aplikace kontaktních čoček. Užití kontaktních čoček předchází konzultace se specialistou v oční optice. Odborník s vámi probere anamnézu a budou ho zajímat vaše přání a požadavky. Dále proběhne měření zraku a zvolí se typ kontaktních čoček, který bude pro vás nejvhodnější. Následně se naučíte kontaktní čočky správně aplikovat za přítomnosti optometristy. Zkontroluje se, zda je čočka správně nasazena na oku. Odborník vás také naučí, jaká je správná manipulace s kontaktní čočkou a poskytne vám odborné poradenství v péči o kontaktní čočky.Měření zraku

Měření zraku v oční optice

V některých očních optikách si také můžete nechat změřit zrak. Oční optik (specialista v oboru optometrie, optometrie je disciplína, která se zabývá přesným stanovením očních vad) vám vyšetří váš zrak. Na začátku si s vámi odborník pohovoří o vašich problémech. Poté se provede objektivní počítačová refrakce (stanovení přesné diagnózy vašeho zraku). Při měření zraku se také používá subjektivní refrakce pro vidění do dálky. Pomocí všech měření se stanoví přesný počet dioptrií.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8287 (extra-sluzby.cz#34)


Přidat komentář