Permanentní make-up

Permanentní make-up nenahrazuje klasické líčení, slouží jako jeho podklad. Nejrozšířenější je dekorativní, ale značné uplatnění má i korektivní permanentní make-up. Po jeho aplikaci je však nutné dodržovat několik zásad, abychom se vyhnuli infekci.

Permanentní make-up už dávno není výsadou celebrit. Dnešní kosmetické salóny provádějí dekorativní i korektivní permanentní make-up na špičkové úrovni a tyto zkrášlující úkony jsou cenově dostupné pro všechny ženy.

Permanentní make-up – jeho výhody

Permanentní make-up, čili mikropigmentace je metoda dočasného líčení, při které se do epidermu (horní vrstvy pokožky) implantuje přírodní barvivo. Výhodou je, že obličej stále působí upraveným dojmem, ať jsme kdekoliv (při sportu, v přírodě, u vody). Permanentní make-up dokáže korigovat drobné kosmetické nerovnosti v obličeji, nemusíme se obávat rozpíjení stínů, make-upu a rtěnky, je vhodný pro ženy s alergiemi na líčidla, je nepostradatelný a pohodlný pro ženy pracovně vytížené, které potřebují vypadat stále skvěle. Permanentní make-up podstatně zvyšuje naše sebevědomí.

Permanentní make-up – jak se provádí

Aplikace se provádí speciálním přístrojem, který za pomoci miniaturních jehliček aplikuje** přírodní barevný pigment** přímo pod pokožku. Zákrok připomíná čarování kouzelnou tužtičkou, pod kterou vznikají kontury a výplně rtů, linie víček i obočí. Aplikace permanentního make-upu nebrání v používání dekorativní kosmetiky. Zákroky jsou vzhledem k používání speciálních** anestetik** minimálně bolestivé. Veškerý materiál, který se k aplikaci používá a dotýká se naší kůže, je pouze na jedno použití, nic se nevyváří… vše se ihned likviduje. Přenos jakékoliv infekce proto není možný.

Permanentní make-up – dekorativní

Cílem ** dekorativního make-upu**, který není náhražkou klasického líčení je přirozená kresba obličeje, podtržení jeho předností a potlačení drobných nedostatků. Dekorativní permanentní metoda upravuje a zvýrazňuje především dominantu našeho obličeje – obočí. Upravuje se jeho šířka, délka, barva a tam, kde částečně nebo zcela chybí, jej lze metodou čárkování kompletně vykreslit. Technika kresby při vykreslování je často až vlasově jemná, taková, jaká není běžnými líčidly možná. Konturou aplikovanou v podobě očních linek vynikne krása a barva očí. Horní linkou, která je řasovém oblouku dosáhneme dojmu hustších řas. ** Vykreslením linky** nad dolními řasami dosáhneme krásného efektu mandlových očí. Významnou částí obličeje jsou rty. Vhodnou konturou potlačíme jejich případnou asymetrii, zlepšit tvar a jejich plnost.

Permanentní make-up – korektivní

Korektivní permanentní make-up slouží jako pomoc pacientům po úrazech, rozštěpu rtu, po chemoterapii nebo pacientům s alopecií, k potlačení barevné rozdílnosti jizev pomocí tělových pigmentů, doplnění pigmentu do prsních dvorců po plastických operacích nebo ablaci prsu.

Aplikace permanentního make-upu

Při permanentním make-upu se používají mikropigmenty, které jsou minerálního původu. Jsou hypoalergenní a mezi jejich vynikající vlastnosti patří zdravotní nezávadnost, barevná stálost a vysoká kvalita. Zákroku předchází vizualizace, aplikované místo je předlíčené, tvar i barevnost se s klientkou dopodrobna konzultuje. Veškeré úkony se provádějí na základě souhlasu klientky. Celkový úkon vyžaduje dvě aplikace v rozmezí čtyř týdnů. Po** první aplikaci** zjistíme jak pokožka reaguje na aplikovaný pigment a základě toho můžeme změnit odstín, tvar a barvu ztmavit nebo zesvětlit. Bezprostředně po zákroku je pigment výrazný následkem prokrvení aplikovaného místa a lehce prosakující krví. Stroupky se však brzy vyloupnou a pigment zesvětlí-záleží na odstínu použité barvy, vlastní pigmentaci a rychlosti hojení. Definitivní odstín se projeví asi měsíc po aplikaci. Trvanlivost bývá garantována v rozmezí 1-4 roky, ale ne ve stejné intenzitě. Pigment postupně rovnoměrně vymizí. Dobu trvanlivosti permanentního make-upu ovlivňuje několik faktorů, například stáří pokožky, její elastičnost, zda je suchá nebo mastná, časté opalování a podobně.

Permanentní make-up – kdy se nedoporučuje

Aplikace permanentního make-upu se nedoporučuje ženám, kterým se i po malém zranění tvoří jizvy, jsou alergické nebo mají sklon k hyperpigmentaci. Odborníci zásadně nedoporučují aplikaci na tváře. Kdybychom v mrazu nebo ze studu zčervenaly, tváře by vypadaly jako postižené kožní chorobou. Tónování tváří může vyjít z módy a potom je budeme 3-4 roky maskovat vrstvou make-upu. Pokožka tváře navíc reaguje na výkyvy naší váhy, takže se může stát, že barvy se ocitnou na nesprávném místě.

Permanentní make-up – důležitá doporučení

Součástí aplikace jakéhokoliv druhu** parmanentního make-upu** je řada pokynů a doporučení, které má klientka po aplikaci dodržovat. S pokyny o následné péči jsou klienty vždy a předem seznámeny:

  • Během zákroku může dojít k zarudnutí a otoku, který však brzy zmizí, délka trvání otoku je individuální, v den zákroku dochází ke snížené schopnosti artikulace Večer se doporučuje přikládání ledových obkladů, které musí být suché, aby stroupky nemokvaly.
  • Po aplikaci očních linek může otok přetrvávat jednu hodinu až dva dny. Doporučení: uvařte silný černý čaj a dejte ho vychladit. Do čaje namočte vatové tampóny, důkladně vyždímejte, večer a ráno přikládejte na víčka.
  • Po aplikaci obočí – obočí neotéká, objeví se pouze mírné zarudnutí.
  • Ošetření stroupků: stroupky v žádném případě neodstraňujeme násilím. Mohlo by dojít k porušení aplikovaného pigmentu nebo k zanesení infekce. Stroupky je nutné průběžně lehce promazávat krémem, který zabraňuje vysychání až do jejich vymizení.
  • Večer po aplikaci na rty si nečistěte zuby. Dva dny po aplikaci rtů pijte pigmentové nápoje (káva, cola, červené víno …) pouze slámkou nebo se jich úplně vyvarujte. Po aplikaci rtů nejméně dva měsíce rty úzkostlivě chraňte před sluníčkem, aby nedošlo ke zpigmentování a změně barvy pigmentu.
  • Pokud v budoucnu pojedete po jakékoliv aplikaci za sluníčkem, používejte voděodolné tyčinky nebo krémy s vysokým ochranným faktorem – prodloužíte si tím trvanlivost permanentního make-upu.
  • Večer po zákroku aplikované místo nenamáčejte vodou, Čtyři dny po zákroku nepoužívejte mýdlo žádné kosmetické přípravky. Po vyloupnutí stroupků používejte na aplikovaná místa regenerační krém (toto doporučení se týká především rtů). Asi týden po aplikaci nenavštěvujte bazény, sauny a solária, fit centra, vyvarujte se fyzické námaze. Vyhněte se přímému styku se zvířaty.

Permanentní make-up – záruční doba

V ceně zákroku je ještě jedna návštěva, tzv. korekce, při které se ještě opravují případné nedostatky. Hned napoprvé se nemusí všechen pigment vstřebat nebo kvůli většímu otoku může dojít k jeho disproporci.** Korekce** představuje jen drobný krátký zákrok. Pouze u** aplikace očních linek** je třeba celý zákrok opakovat. Po absolvované korekci běží tříměsíční záruční doba. Pokud se klientka ke korekci nedostaví, vzdává se dobrovolně záruční lhůty a případná reklamace nebude uznána.

Permanentní make-up – není to tetování?

Při ** tetování** proniká syntetické barvivo do hloubky 2 až 3mm a v těchto vrstvách kůže barvivo zůstává prakticky navždy. Permanentní make-up se provádí mnohem šetrněji, do hloubky 0,8 až 1,5mm a hlavně: používají se pouze přírodní pigmenty. Při přirozené obnově pokožky tento pigment nepatrně, ale soustavně postupuje do vrchních vrstev kůže a postupně ztrácí barvu. Dalším rozdílem je, že pro aplikaci permanentního make-upu se používají velice tenké jehličky, což dodává na maximální přesnosti a přirozenosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8288 (extra-sluzby.cz#35)


Přidat komentář