Plastická chirurgie - Praha

Plastická operace je zákrok, který má samozřejmě jistá rizika, jenže pokud vám to má dodat potřebné a zdravé sebevědomí, je operace nutná. Zdravá psychika se odráží i na zdraví fyzickém.

Jaký je ideál ženské krásy, bychom se mohli přít donekonečna. Každý má dokonalé krásce poněkud jinou představu. V každém případě jsou jisté znaky, které se řadí mezi ty, které by atraktivní žena měla mít. No jenže ve všem příroda nabyla stejně štědrá a tak si některé ženy musí dopomoci vhodnou** kosmetikou**, dále pak technickým prostředky a technologiemi.

Plastická chirurgie

K čemu vlastně je taková plastická chirurgie? Budete možná překvapení, ale k tomu, aby byli lidé zdraví, šťastní, přirozeně sebevědomí a tak všeobecně úspěšní. Pakliže žijete celý život s mindráky, že váš nos je příliš velký a na ženu moc hrubý, jistě se necítíte dobře ve společnosti, kde jsou velké nosy zmíněny jako znak nedokonalosti a cítíte, jak se za vámi lidé otáčejí, avšak ne s údivem nad vaší krásou, ale s kapkou posměšku nad vaším problémovým frňákem. Kolikrát jste se v pubertě před zrcadlem natrápila, a s pláčem šla spát? Ráno se k obrovskému nosu přidaly ještě nevzhledné vaky pod očima a dílo zkázy bylo vykonáno. Celý život je tím vaše sebevědomí nod bodem mrazu, nikdy jste se neodhodlala oslovit sympatického a neznámého muže, nikdy jste se nehlásila na vysněnou školu, nikdy jste nezkusila konkurz na vysněné povolání. Vždy jste se tak nějak pokoušela splynout s davem, což se přes vaši nemilou přednost až tak nedařilo. Nejlépe vám bylo někde v koutě, kde jste jako šedá myška mlčky odpočívala. Nikdy jste se neodvážila vzít na sebe extravagantní oblečení, i když se vám líbilo, zakázala jste si výrazné barvy a doplňky. A to vše jen kvůli nepřehlédnutelnému nosu.

Duševní zdraví = kompletní zdraví

Výše uvedený případ není jediný, lidé, zejména ženy, jsou neustále s něčím na svém těle nespokojeny. Někdy jsou to jen malichernosti, kdežto v častých případech jim to skutečně ubírá na přirozeném a zdravém sebevědomí. Trápí se, nejsou šťastné. A to vede k fyziologickým problémům, tedy nemocem. Nejčastějšími jsou špatné zažívání, chronické bolesti hlavy, špatná pleť a únava. A následují další. Přitom se stačí zastavit, najít zdroj problémů a nechat si pasáž těla upravit tak, aby nám výše popsané problémy zmizly navěky.

Plastika prsou

Pokud se řekne** plastická chirurgie**, většině lidí se vybaví** zvětšení prsou**. A to proto, že jde o zákrok, který je prováděn často, ale také jde** nejlépe vidět**. Pokud uvidíme ženu s velice vnadným a tvarovaným poprsím, napadne nás, že dotyčná navštívila právě plastického chirurga. Pokud jí holt příroda nenadělila, a v rámci svého zdraví se rozhodla situaci řešit, jen možné, že skutečně operační sál na klinice** plastické chirurgie** navštívila. Operace prsou se provádí hned několika způsoby. Záleží na druhu problému a na přání a potřebách** klientky**. Nejčastěji jde o klasické zvětšení prsou pomocí silikonových implantátů. Odborně se tento zákrok nazývá augmentace. Implantáty, které se do těla klientky aplikují, jsou vybrány z poměrně široké nabídky tvarů. Záleží na konečném výsledku, tedy na tom, jaký tvar má mít ňadro. Pěkné kulaté, nebo přirozenější kapkovité, no a pak je také otázka velikosti. Mimo klasické zvětšení pomocí** implantátů** se provádí zvětšení pomocí vlastního tuku, který je odsán, většinou z pozadí, břicha nebo boků a aplikován do ňader. Takto metoda je současně i** zeštíhlující** na problematické partie na těle, provádějí se prakticky dvě akce a také tím je metoda pracnější a proto o mnoho dražší, než pouhé vložení implantátů. Ne každá žena touží po velkých prsou. A jistě po nich netouží ta, která je má nadměrné již od přírody. Tyto ženy někdy obrovské poprsí naopak obtěžuje, avšak i zde je řešení a může si je nechat chirurgicky zmenšit, redukovat. Pokud vám velikost vyhovuje, ale poupravila jste tvar, stačí si nechat svá prsa modeláží upravit. Něco podobného je, pakliže máte každé prso jiné, a toužíte po symetrických tvarech. Plastická operace prsou se také provádí ženám, které vlivem rakoviny o jedno přišly. Dále se provádí různé korekce, například bradavek apod.

Zákroky prováděné na obličeji

Nejčastěji prováděné plastické operace jsou právě na obličeji a jeho okolí. A to proto, že skutečně působí mnohdy i vážné zdravotní komplikace, právě díky sníženému sebevědomí. Pakliže jste jako naše modelová žena v úvodním článku, a máte výraznější** nos**, který vás po léta obtěžuje, respektive jeho** tvar, velikost**, která je nepřehlédnutelná a které si většina lidí ihned všimne, pak je tu pro vás rinoplastika, tedy operace nosu. Mladí lidé, opět většinou ženy, často také požadují operativní vyřešení problémů s jejich ušima. Odstávající nejsou zrovna pěkným úkazem a obvykle se tak dotyčný pro přišití uší rozhodne po zážitcích z dětství, kdy kvůli uším byl nazýván svými vrstevníky za ušáka, plachťáka apod. Jde o poměrně jednodušší operaci, její konkrétní provedení je opět individuální, v závislosti na míře postižení a požadovaném výsledku.

Velkou kapitolou jsou vrásky a vůbec povislá kůže na obličeji. Provádí se kompletní facelift obličeje, tedy vyhlazení, jisté omlazení pleti, a provádí se jak u žen, tak u mužů. Někdy stačí pouze vyhubení vrásek na čele a okolo očí, aby pleť vzhledově výrazně omládla. Operativně se často také řeší oční víčka, která jsou vlivem stáří povislá. Odborně se tato metoda nazývá blefaroplastika. Ženy, které se podobají herečce Cameron Diaz, alespoň co se rtů týče, budou možná požadovat operativní zvětšení rtů, které nahradí netrvalý botox. Ten má zase jiné výhody – není sice trvalý, jenže k jeho aplikaci není nutní operace. Takže technika vpichování botoxu je vhodná pro všechny, kteří mají z operačních sálů strach. Botox odstraní vrásky, zvětší rty a celkově tak omladí povislou pleť.

Liposukce

Trvalé a stále oblíbené odstranění nadbytečného tuků z problematických partií patří také k často vykonávajícím činnostem. I když nové metody kosmetických studií propagují neinvazivní, tedy nechirurgické odstranění tuků, jen chirurgický zákrok jistější s viditelnějším výsledkem. Liposukce se provádí částečná, tedy po partiích, žádoucí jsou boky, stehna, břicho a zadek.

Abdominoplastika

Speciální technika vám pomůže i vymodelovat vaše nedokonalé břicho. A nemusí jít hned o odsátí tuku. Stačí většinou redukovat nadbytek kůže v této oblasti. Metoda se oficiálně nazývá abdominoplastika.

Labioplastika

Labioplastika je choulostivější technika, která se používá pro redukci malých stydkých pysků, popřípadě se upravuje jejich asymetrie do požadovaných rozměrů. Důvodem k této operace mají klientky většinou jednoznačný – pro obtíže při intimním životě a také pro estetický dojem, neboť povislé a zvětšené stydké pysky nevypadají zrovna vábně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8289 (extra-sluzby.cz#39)


Přidat komentář