Prodlužování vlasů a regenerace vlasů

Máte problém s jemnými, nehustými či poškozenými vlasy? Chcete oživit svůj dosavadní účes? Potřebují vaše vlasy regeneraci? Pojďte se podívat, jestli je prodloužení vlasů, regenerace či jiné kadeřnické služby řešením právě pro vás.

Prodlužování a regenerace vlasů

Je spousta žen, které si přejí změnit svůj účes. Jednou z variant je prodloužení vlasů, které dokáže omladit a zkrásnět. V některých případech však postačí regenerace, která dodá přírodním vlasům nový nádech a kterou je dobré jednou za čas provést i u těch zdravých. Existují i ošetřující služby, které vám pomohou i na několik měsíců ušetřit čas od dlouhého tvarování účesu, narovnávání, uhlazování a podobně. ** **

Prodlužování vlasů metodou keratin

Jedná se o velmi oblíbenou metodu prodlužování a zhušťování. Ženy se k ní přiklánějí zejména z důvodu menší viditelnosti spojů oproti jiným metodám a přirozenému vzhledu, ke kterému navíc přidají pravé kvalitní vlasy, z nichž se zpravidla prodloužení keratinem provádí. Prameny vlasů, které se připojují k pevným (vašim), mají zakončení pokryto keratinem. Díky němu je zajištěn pevný, málo znatelný spoj. Keratin použitý při prodloužení zajistí, že vaše vlasy i poté budou volně dýchat, a to z toho důvodu, že živé vlasy keratin samy obsahují. Výhodou je také fakt, že nebrání růstu. Vzhledem ke skutečnosti, že jsou spoje téměř neviditelné, lze bez problémů vlasy i zahustit, a to také na téměř tzv. "holých" místech (malé lysinky a jiné menší nedostatky). Nepomůže však u všech nedostatků, zejména u míst na hlavě, kde nejsou vlasy na větší ploše žádné nebo jen minimálně a není tedy možnost prameny připojit k vlastním. Pro prodloužení vlasů si můžete vybrat z široké nabídky jejich různých druhů. Liší se tím, odkud pochází (středoevropské, evropské, brazilské apod.), zda jsou pravé či umělé a podle barvy (mohou být panenské, tedy nebarvené, melírované apod.). Kvalita se odráží v ceně, proto si například za pravé panenské vlasy evropského typu připlatíte. Vynaložené prostředky na co nejkvalitnější vlasy se však odrazí v jejich** delší životnosti a přirozenosti**.

Postup prodloužení

Vlasy se aplikují za pomoci spojů, které jsou z** keratinu**. Důležitá je odbornost a zkušenost kadeřnice či toho, kdo prodloužení provádí. Dalším krokem je nahřátí keratinu za pomoci speciálních žhavých kleští (na teplotu 100 až 150 stupňů) a následné nanesení na zvolený pramen vlasů, který se hned poté připojí k vlastním. Prameny se přidávají k vlasům klientky přibližně půl centimetru od pokožky. Takto provedená aplikace nepoškodí přirozené vlasy. Vzniklé spoje je zapotřebí nechat 48 hodin zaschnout. Vzhledem ke skutečnosti, že jsou prodlužující prameny připevněny k vlastním vlasům, je třeba počítat s faktem, že spolu s nimi odrůstají a je potřeba je přibližně po třech měsících posunovat (doba posunutí je závislá zejména na tom, jak rychle vám vlasy rostou). Pokud byste čekali déle, půjdou spoje díky více odrostlým vlasům vidět. Posunutí se provádí odstraněním prodlužujícího pramene rozpouštědlem a speciálními kleštičkami. Poté se nanese** nový keratin** a pramen se opět připevní.

Péče o prodloužené vlasy

Péče o prodloužené vlasy je velmi podobná s péčí o vlastní. Také se umývají, fénují, kulmují, žehlí či češou. Nejsou vyloučeny ani přelivy či například odbarvení. Při fénování, natáčení vlasů, kulmování a žehlení je potřeba myslet, že přístroje nesmí přijít přímo do styku s** keratinem**, protože by ho mohly poškodit. Když budete své nové vlasy česat, pak odborníci doporučují jen za pomoci speciálních kartáčů, které mají silikonové štětinky, díky nimž neporuší spoje. Pokud byste se rozhodli pro melírování či trvalou, je dobré vědět, že se těmito zákroky snižuje životnost prodlužujících vlasů. Další věcí, která se oproti péči o vlastní vlasy liší, je umývání. Odborníci rozhodně nedoporučují s mokrými prodlouženými vlasy usínat. Na noc je zapotřebí suché vlasy svázat do volného copu, což zamezuje zacuchávání a zauzlování.

Problém můžete řešit v situacích, kdy chodíváte rádi plavat, případně pokud se chcete koupat v mořské vodě. Chemikálie v bazénech a mořská voda jsou často příčinou porušení spojů, proto je vhodné použít koupací čepici či jinou pokrývku vlasů.

Delší životnost prodloužených vlasů si můžete zajistit použitím kvalitní, speciálně k tomuto účelu vyrobené vlasové kosmetiky, kterou vám určitě salon doporučí.

Výhody prodlužování vlasů metodou keratin

Výhodou, která je často v otázce, zda si** prodloužit vlasy**, rozhodující, je schopnost omladit a zkrásnět, a to ve velmi krátkém čase (prodloužení trvá cca 3 až 6 hodin). Pokud trpíte řídkými, jemnými vlasy či jinými nedostatky s nimi spojenými, určitě vám provedená změna zvedne sebevědomí a budete se cítit lépe.

Dalším kladem je fakt, že oproti ostatním metodám prodlužování vlasů jsou keratinové spoje skoro neviditelné, díky čemuž nezasvěcení jen ztěží poznají, že nejde o vaše přírodní, vlastní vlasy. Mezi další z výhod se řadí skutečnost, že je metoda prodlužování vlasů keratinem velmi šetrná k těm vlastním, nedusí je, neporušuje a nebrání v jejich růstu.

Ošetření ultračervenou žehličkou

Pro ty, kteří trpí suchými, lámavými či krepatými vlasy a mají strach používat fény, kulmy a žehličky na vlasy, aby si je ještě více nepoškodili, nabízí některé salony ošetření ultračervenou žehličkou. Jedná se o žehličku, která je speciálně upravena pro vlasy, které mají poškozenou strukturu a ošetřuje se s ní zastudena. Díky tomu se vlasy nepoškodí, zůstávají chráněné, lesklé a vypadají zdravě. Ošetřením ultrafialovou žehličkou získáte dokonalou hloubkovou péči, léčbu vlasových vláken, opravení zničených či narušených vlasových vazeb, vnitřní regeneraci vlasů a v neposlední řadě také odolnost a pružnost.

Ošetření pro rovné a lesklé vlasy

Je spousta žen, které si musí vlasy každý den poměrně dlouhou dobu upravovat, aby je dostaly do požadovaného tvaru a rády by uvítaly způsob, jak si práci s jejich žehlením, narovnáváním, uhlazováním a získáváním lesklosti usnadnit. Salon nabízí jako jeden z mála i ošetření vlasů nazývající se Relax´s. Jedná se o metodu, která dokáže zajistit jejich** permanentní narovnání**. Tato metoda je vyhledávána zejména pro schopnost nejen vlasy narovnat, ale také se postarat o jejich hladkost a lesklost. Oproti každodennímu užívání žehliček a různých vlasových přípravků, které vlasy postupem času poškozují a oslabují, je proti těmto vlivům ochraňuje. Tato úprava vlasů vydrží přibližně tři měsíce, poté je nutno ošetření zopakovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8290 (extra-sluzby.cz#68)


Přidat komentář