Vyhlazení vrásek - aplikace botulotoxinu

Už dlouho přemýšlíte nad tím, že by bylo na čase něco udělat se stále přibývajícími vráskami na vašem obličeji? Drahé kosmetické přípravky nefungují tak, jak by měly a vy si už nevíte rady? A co takhle zkusit botulotoxin?

Aplikace botulotoxinu je kosmetická metoda, která si získala oblibu po celém světě. Také mnohé celebrity mohou děkovat mladistvému vzhledu bez vrásek právě této látce. Aplikace této látky je velmi rychlá, bezbolestná a zákrok nevyžaduje přípravu a alergické testy. Po zákroku není nutná hospitalizace a můžete se ihned navrátit do pracovního procesu. Nevýhodou je, že tato kosmetická metoda je pouze dočasná a je nutné její opakování. V případě, že máte strach z plastických operací a chcete vylepšit váš vzhled je právě aplikace botulotoxinu pro vás to správné řešení.

Co je to botulotoxin

Botulotoxin nebo také klobásový jed je látka, která se stala velmi oblíbenou v kosmetickém průmyslu. Botulotoxin je vlastně jed, který se pro kosmetické účely používá velmi naředěný a tak přestává být nebezpečný. K vyhlazení vrásek se využívají dva preparáty a to Botox a Dysport. Botulotoxin je oblíben pro svou schopnost vyhladit mimické vrásky na obličeji. Tato látka pracuje na principu zablokování nervového zakončení, dochází tak k přerušení nervosvalového spojení a tak je mimickým svalům zabráněno smršťování. Tímto dojde k vyhlazení mimických vrásek. Aplikace botulotoxinu se však musí po určité době opakovat.

Pro koho je botulotoxin vhodný

K aplikaci botulotoxinu přistupují lidé, kteří mají zájem vyhladit mimické vrásky od smíchu nebo mračení. Botulotoxin pomůže odstranit vějířovité vrásky, uvolnit stažené koutky úst, odstranit vrásky mezi obočím, na čele, na kořeni nosu, nad horním rtem, na bradě nebo krku. Aplikace botulotoxinu není vhodná pro ženy těhotné nebo kojící. Také je tento kosmetický zákrok nevhodný pro osoby s nervovými poruchami a osoby s alergií na složky přípravku.

Jak probíhá aplikace botulotoxinu

Tento** kosmetický zákrok** se provádí ambulantně. Pacient se před zákrokem poradí o svých přáních s dermatologem nebo plastickým chirurgem. Před samotnou aplikací botulotoxinu se kůže může chladit nebo potřít krémem s anestetickými účinky. Botulotoxin se aplikuje pomocí injekční stříkačky, jeho aplikace je poměrně rychlá a bezbolestná. Pacient není po zákroku hospitalizován. Délka celého zákroku je přibližně jednu hodinu, samotná aplikace botulotoxinu trvá 5 až 10 minut. Nejdříve se místo, které chcete zbavit vrásek, ošetří dezinfekční látkou, následně dochází k aplikaci botulotoxinu do** mimického svalu**. Při samotné aplikace pacient nepociťuje bolest, pouze štípnutí nebo pálení. Po aplikaci této látky musí pacient zůstat ve vzpřímené poloze po dobu jedné hodiny. Po zákroku je pokožka zarudlá a oteklá, po hodině tyto příznaky zmizí. Vyhlazení vrásek v obličeji je viditelné po 1 až 3 dnech.  Po první aplikaci jsou změny viditelné přibližně po dobu 2 až 6 měsíců, po druhé aplikaci je asi 6 měsíců a po třetí až rok.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8283 (extra-sluzby.cz#18)


Přidat komentář